user_mobilelogo 

!O Manifesto


Naszą misją jest tworzenie dobrej architektury wnętrz, czyli takiej która:

 • - cieszy oko,
 • - umila życie,
 • - koi zmysły,
 • - jest niebanalna,
 • - przemyślna pod względem użytkowym oraz technicznym,
 • - nie przyczyna się do degeneracji środowiska,
 • - pozytywnie wpływa zdrowie,
 • - sprawi, że Inwestor nie straci zdolności kredytowej podczas realizacji,

 

...i poleci dalej nasze usługi!
 
 
Poza tym chcemy, żeby proces kreowania nowej przestrzeni był dla Ciebie ciekawą przygodą, a nie mordęgą.

 

 

 

Architektura wnętrz to nasza pasja. Oddajemy się jej ochoczo (w końcu "przestrzeń dla projektanta jest jak piaskownica dla dziecka"; Autor Nieznany), ale też profesjonalnie. Jesteśmy dyplomowanymi architektami. Nie straszne nam techniczne niuanse, zagwozdki wykonawcze, kosztorysy, wyceny i harmonogramy.

 

 • Projektujemy wnętrza prywatne, biura oraz lokale użytkowe,
 • Przygotowujemy modele 3D oraz wizualizacje,
 • Tworzymy kompleksowe projekty architektoniczne - zakres opracowania zależy od Ciebie,
 • Wykonujemy projekty całościowe "pod klucz", z nadzorem autorskim.

 

     Pracownia iO Project powstała w 2016 roku z inicjatywy Urszuli Marszałek. Współtworzymy ją w zespole, który uformował się w trakcie studiów na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa gdańskiej ASP (nostalgia!).  Każda z nas może się pochwalić wykształceniem kierunkowym, a także wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów z zakresu architektury wnętrz, wzornictwa, meblarstwa, grafiki, scenografii i dekoratorstwa.

 

Systematycznie pojawiamy się na konferencjach branżowych, targach architektury oraz designu. Uczestniczymy w szkoleniach, podejmujemy coraz to nowe wyzwania projektowe i nieustannie podnosimy kwalifikacje.

Daje nam to fantastyczną bazę (i inspirację) dla twórczości architektonicznej!

Projekt wnętrz to jednak nie tylko dzieło projektanta. Współpracujemy ze sprawdzonymi branżystami: konstruktorami, ślusarzami, stolarzami, kamieniarzami, monterami, specjalistami od oświetlenia, hydrauliki, centralnego ogrzewania, elektryki czy teleinformatyki. Dzięki ich doświadczeniu projekty są nie tylko „ładne”. Są dopracowane od strony technicznej i użytkowej.

Stały zespół projektowy tworzymy w trójkę:

 

 

 

 

ANETA SUBDA - studiowała architekturę wnętrz na ASP, a także charakteryzację filmową oraz marketing. Pasjonatka teatru, rozgryza scenograficzne sekrety. Mistrzyni wizażu, makijażu i charakteryzacji. Podczas projektowania czuwa nad odpowiednią atmosferę miejsca i aplikuje przestrzeni solidną szczyptę magii. Niepowstrzymanie kreatywna, jest niewyczerpanym źródłem inwencji twórczej dla Zespołu.

 

 

 

 

 

 

 IZABELLA ŚCIUBEŁ - architekt wnętrz z dyplomem ASP. Zwolenniczka minimalistycznych, acz oryginalnych rozwiązań. Miłośniczka natury oraz podróży. Subtelność łączy z projektową celnością. Poszukuje rozwiązań charakteryzujących się szlachetną prostotą, których adekwatna estetyka nie poddaje się wpływowi czasu ani mody. Posiada bogate doświadczenie realizacyjne. Staranna, drobiazgowa oraz dociekliwa do najdrobniejszej kreski!

 

 

 

 

 

URSZULA MARSZAŁEK - magister sztuki o specjalizacji Interior Design, absolwentka ASP. Projektantka mebli. Grafik. Posiada doświadczenie w zakresie projektowania architektury, architektury wnętrz oraz konstrukcji meblarskich na indywidualne zamówienie. Do projektowania podchodzi kompleksowo, nie stroniąc od technicznych niuansów. Specjalizuje się także w tworzeniu wzorców wizualnych. Entuzjastka wspinaczki wysokogórskiej, otwartych przestrzeni, światła oraz świeżego powietrza. Przekornie stara się zawierać elementy zewnętrza w projektowanych wnętrzach.

 

 

 

 

 

Aranżacja funkcjonalna

- ma pomóc sensownie, logicznie i wygodnie uporządkować przestrzeń. Projekt funkcjonalny warto stworzyć, kiedy Twój dom lub mieszkanie jest przed remontem generalnym lub w trakcie budowy. Masz wówczas możliwość wprowadzenia większych zmian, np. zmienić umiejscowienie kuchni, inaczej wydzielić pokoje... Dzięki projektowi funkcjonalnemu unikniesz niepotrzebnego dublowania prac w trakcie remontu i sprawisz, że wnętrza będą maksymalnie funkcjonalne. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aranżacji? Zajrzyj TUTAJ.

CENA od 40,00 zł /m2.

 

Projekt zmian deweloperskich

- to usługa przeznaczona dla Inwestorów, którzy nabyli lokum w budynku dopiero powstającym. Projekt prowadzimy wówczas we współpracy z architektem dewelopera. Po starannej analizie Twoich potrzeb przygotujemy tzw. projekt zamienny, który zostanie wykonany zamiast pierwotnego projektu mieszkania. Oznacza to, że po odbiorze mieszkania nie będziesz musiał burzyć ścian ani przesuwać przyłączy, a więc dublować kosztów. Opracujemy najbardziej funkcjonalny rozkład pomieszczeń, zadbamy o odpowiednią ilość miejsca na szafy, sprawdzimy i poprawimy usytuowanie grzejników, gniazd, przyłączy oświetleniowych, teleinformatycznych, wentylacyjnych oraz WOD-KAN. W swoim zakresie projekt zmian deweloperskich odpowiada projektowi funkcjonalnemu. Uczestniczy w nim jednak strona trzecia - deweloper, z którym konsultujemy modyfikacje.

CENA od 40,00 zł /m2.

 

Projekt koncepcyjny

- ma określić, jaki będzie charakter i stylistyka wnętrza. Dobierzemy kolorystykę, materiały, a także meble i dodatki. Podczas urządzania wnętrza nie musisz trzymać się sztywno naszych wytycznych. Naszym zadaniem jest jednak doprecyzować projekt do tego stopnia, abyś był w stanie utrzymać spójną stylistykę wnętrz nawet wprowadzając modyfikacje (np. dlatego, że wypatrzysz fantastyczny fotel w bardzo atrakcyjnej cenie). A w razie wątpliwości – w ramach usługi przysługują Ci nielimitowane konsultacje przez telefon, maila lub skype z projektantem prowadzącym. Projekt koncepcyjny powstaje na ogół po aranżacji funkcjonalnej. Pełen zakres projektu znajdziesz TUTAJ.

CENA od 80,00 zł /m2.

 

Projekt wykonawczy

- ma uporządkować i usystematyzować projekt Twojego wnętrza. Dzięki niemu będziesz w stanie przekazać każdemu podwykonawcy kompletną dokumentację danego etapu prac, będziesz też wiedział, ile materiału będziesz potrzebował zamówić. Unikniesz słownych ustaleń „na budowie”. Będziesz miał się do czego odnieść, jeśli jakiś element projektu nie zostanie wykonany zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Więcej na temat projektu wykonawczego znajdziesz TUTAJ.

CENA od 120,00 zł /m2.

 

USŁUGI DODATKOWE

PROJEKTOWANIE KUCHNI I ŁAZIENEK

Wiemy, że kuchnia (serce domu) - i łazienka (centrum relaksu:) to najbardziej zawiłe elementy we wnętrzach. Są naszpikowane technicznymi i funkcjonalnymi niuansami. Dlatego nawet jeśli nie interesuje Cię całościowy projekt wnętrz, możemy zaprojektować dla Ciebie zabudowę kuchenną i łazienki. Same. Zajmujemy się również ich wykonawstwem.

CENA 1000,00 zł za projekt pomieszczenia mniejszego niż 8 m2 / 150,00 zł /m2. przy pomieszczeniach większych niż 8 m2.

WIZUALIZACJE WNĘTRZ

- powstają po doprecyzowaniu wszystkich elementów, które mają znaleźć się we wnętrzu, jako finalny element projektu koncepcyjnego.

CENA 250,00 zł /szt. - cena uzależniona od ilości pomieszczeń i ujęć (wyceniane indywidualnie).

PROJEKTOWANIE KONCEPCYJNE DOMÓW

- zajmujemy się projektowaniem "od podstaw" obiektów architektonicznych. Jeśli planujesz budowę domu marzeń, ale nie masz precyzyjnych wyobrażeń na jego temat, pomożemy Ci skrystalizować jego wizję. Opracujemy bryłę zewnętrzną, ale przede wszystkim - wnętrze. Dzięki podejściu od środka  będziesz miał pewność, że Twój dom będzie miał nie tylko piękną fasadę, ale również wygodne, funkcjonalne wnętrze. Współpracujemy z pracownią architektoniczno-konstrukcyjną, więc finalnym efektem współpracy może być kompletny projekt architektoniczno-budowlany, idealnie dopasowany zarówno do Twoich potrzeb, jak i działki.

CENA od 1500,00 zł /projekt koncepcyjny.

PROJEKTOWANIE ELEWACJI

- budujesz dom, ale nie jesteś przekonany co do wyglądu elewacji, która ujęta jest wprojekcie? Chcesz sprawdzić, jak będzie wyglądał dom z dachówką płaską, a jak - z falistą? Nie ma problemu. Możemy przygotować zestaw wizualizacji, które rozwieją Twoje wątpliwości, lub zaprojektować wygląd zewnętrzny budynku zupełnie od podstaw.

CENA od 500,00 zł.

ODBIÓR MIESZKANIA

- możemy towarzyszyć Ci podczas odbioru mieszkania od dewelopera, albo podczas zakupu mieszkania w starym budownictwie. Sprawdzimy stan wnętrza: zgodność z projektem, tolerancję wymiarową ścian, odchylenia od pionów i trzymanie kątów, wysokości pomieszczeń, stan stolarki okiennej i parapetów, wilgotność pomieszczeń, stan tynków itd. Sporządzimy dokumentację fotograficzną stanu zastanego. Wskażemy potencjalne problemy. Pomożemy w sporządzeniu protokołu odbioru, będącego podstawą ewentualnych reklamacji.

CENA 280,00 zł.

KONSULTACJE Z ARCH. WNĘTRZ

- jeśli potrzebujesz pomocy projektanta w podjęciu decyzji przed zakupem, remontem, zmianą wystroju, lub poszukujesz wskazówek co do tego, jak rozwiązać konkretny problem architektoniczny lub wnętrzarski - z chęcią spotkamy się i doradzimy na miejscu.

CENA 150,00 zł /1,5 h  - dotyczy usługi na terenie woj. Pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz woj. Mazowieckiego (Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nowy Dwór, Nasielsk, Pułtusk). Koszt spotkania w innych rejonach ustalamy indywidualnie.

ZDALNE KONSULTACJE Z PROJEKTANTEM

- konsultacje online z zakresu architektury wnętrz, dekoratorstwa, aranżacji w postaci wideokonferencji. Materiały, szkice i podsumowanie spotkania prześlemy mailem na wskazany adres.

CENA 100,00 zł /1 h.

 

Cennik

Zakres projektu dopasowujemy każdorazowo do Państwa potrzeb, dlatego ceny podane w cenniku prosimy traktować orientacyjnie. Wycena projektu jest tworzona indywidualnie dla każdego Inwestora.

 

Cena usług projektowych zależy od:

1. metrażu, jaki ma obejmować projekt;
2. zakresu opracowania (projekt funkcjonalny/koncepcyjny/wykonawczy/całościowy pod klucz?);
3. standardu wnętrza, czyli budżetu, jaki przeznaczony jest na wykończenie i wyposażenie wnętrz. W przypadku projektów, w których projektujemy od podstaw elementy wykończenia i wyposażenia (np. schody, balustrady, szklenia, wzory, desenie,  nietypowe meble na indywidualne zamówienie itp.) cena projektu będzie wyższa, niż dla Inwestora nastawionego na wykończenie i wyposażenie wnętrz z elementów dostępnych katalogowo. 

 

Aktualny cennik znajduje się tutaj.

Projektujemy w oparciu o standardy Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. 

Jak działamy?


Tak jak nie ma dwóch identycznych projektów - nie ma dwóch identycznych procesów projektowych.

 

    Przed rozpoczęciem pracy ustalamy, jakie są oczekiwania względem zakresu projektu i formy jego opracowania. Na ogół projekt całościowy składa się z trzech następujących po sobie etapów. Możemy zająć się projektem we wszystkich jego elementach, lub skupić się na elemencie potrzebnym Inwestorowi. Z uwagi na niepowtarzalność każdej realizacji wycena wykonywana jest indywidualnie. Ma na nią wpływ w głównym stopniu metraż i funkcja obiektu.

        Każdy projekt, jak i jego efekt końcowy, jest niepowtarzalny - bardzo o to dbamy. W czasach masowej produkcji unikatowość i dopasowanie koncepcji do konkretnego miejsca stanowi dla nas wartość samą w sobie.

        Na ogół projekt rodzi się podczas serii spotkań z Inwestorem. Podczas spotkań określane są funkcje przestrzeni i potrzeby, na jakie odpowiadać ma projekt. Doprecyzowana zostaje stylistyka wnętrz oraz atmosfera, jaką mają one posiadać. Starannie przysłuchujemy się preferencjom Inwestora, wychodząc z założenia, że projekt ma przede wszystkim spełniać nadzieje pokładane w nim przez docelowych użytkowników. Sugerujemy również własne rozwiązania, które wydają się nam akuratne dla danej przestrzeni.

        Omawiamy kolejne pomysły, idee i założenia. Efektem końcowym jest spójna koncepcja, która utrwalona zostanie w postaci swobodnych szkiców, wykreślonych rzutów, wizualizacji, a także szczegółowych rysunków technicznych - w zależności od zakresu opracowania wybranego przez Inwestora.

imagehover1

aranżacja

FUNKCJONALNA

View more

Pomoc w optymalnym zagospodarowaniu przestrzennym wnętrza - wydzielenie pomieszczeń, rozmieszczenie elementów wyposażenia.

imagehover1

Koncepcyjny

PROJEKT

View more

Aranżacja funkcjonalna wnętrza wraz z opracowaniem jego estetyki: kolorystyki, materiałów, elementów dekoracyjnych, meblarskich itp.

imagehover1

Wykonawczy

PROJEKT

View more

Kompletny projekt obejmujący rozplanowanie funkcjonalne przestrzeni, opracowanie wystroju oraz dokumentację w postaci rysunków technicznych dla podwykonawców.