Jak działamy?


Tak jak nie ma dwóch identycznych projektów - nie ma dwóch identycznych procesów projektowych.

 

Przed rozpoczęciem pracy ustalamy, jakie są oczekiwania względem zakresu projektu i formy jego opracowania. Na ogół projekt całościowy składa się z trzech następujących po sobie etapów. Możemy zająć się projektem we wszystkich jego elementach, lub skupić się na elemencie potrzebnym Inwestorowi. Z uwagi na niepowtarzalność każdej realizacji wycena wykonywana jest indywidualnie. Ma na nią wpływ w głównym stopniu metraż i funkcja obiektu.

 

 

Aranżacja funkcjonalna

- ma pomóc sensownie, logicznie i wygodnie uporządkować przestrzeń. Projekt funkcjonalny warto stworzyć, kiedy Twój dom lub mieszkanie jest przed remontem generalnym lub w trakcie budowy. Masz wówczas możliwość wprowadzenia większych zmian, np. zmienić umiejscowienie kuchni, inaczej wydzielić pokoje... Dzięki projektowi funkcjonalnemu unikniesz niepotrzebnego dublowania prac w trakcie remontu i sprawisz, że wnętrza będą maksymalnie funkcjonalne. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aranżacji? Zajrzyj TUTAJ.

CENA od 40,00 zł /m2.

 

Projekt zmian deweloperskich

- to usługa przeznaczona dla Inwestorów, którzy nabyli lokum w budynku dopiero powstającym. Projekt prowadzimy wówczas we współpracy z architektem dewelopera. Po starannej analizie Twoich potrzeb przygotujemy tzw. projekt zamienny, który zostanie wykonany zamiast pierwotnego projektu mieszkania. Oznacza to, że po odbiorze mieszkania nie będziesz musiał burzyć ścian ani przesuwać przyłączy, a więc dublować kosztów. Opracujemy najbardziej funkcjonalny rozkład pomieszczeń, zadbamy o odpowiednią ilość miejsca na szafy, sprawdzimy i poprawimy usytuowanie grzejników, gniazd, przyłączy oświetleniowych, teleinformatycznych, wentylacyjnych oraz WOD-KAN. W swoim zakresie projekt zmian deweloperskich odpowiada projektowi funkcjonalnemu. Uczestniczy w nim jednak strona trzecia - deweloper, z którym konsultujemy modyfikacje.

CENA od 40,00 zł /m2.

 

Projekt koncepcyjny

- ma określić, jaki będzie charakter i stylistyka wnętrza. Dobierzemy kolorystykę, materiały, a także meble i dodatki. Podczas urządzania wnętrza nie musisz trzymać się sztywno naszych wytycznych. Naszym zadaniem jest jednak doprecyzować projekt do tego stopnia, abyś był w stanie utrzymać spójną stylistykę wnętrz nawet wprowadzając modyfikacje (np. dlatego, że wypatrzysz fantastyczny fotel w bardzo atrakcyjnej cenie). A w razie wątpliwości – w ramach usługi przysługują Ci nielimitowane konsultacje przez telefon, maila lub skype z projektantem prowadzącym. Projekt koncepcyjny powstaje na ogół po aranżacji funkcjonalnej. Pełen zakres projektu znajdziesz TUTAJ.

CENA od 80,00 zł /m2.

 

Projekt wykonawczy

- ma uporządkować i usystematyzować projekt Twojego wnętrza. Dzięki niemu będziesz w stanie przekazać każdemu podwykonawcy kompletną dokumentację danego etapu prac, będziesz też wiedział, ile materiału będziesz potrzebował zamówić. Unikniesz słownych ustaleń „na budowie”. Będziesz miał się do czego odnieść, jeśli jakiś element projektu nie zostanie wykonany zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Więcej na temat projektu wykonawczego znajdziesz TUTAJ.

CENA od 120,00 zł /m2.

 

Projektowanie kuchni i łazienek

Wiemy, że kuchnia (serce domu) - i łazienka (centrum relaksu:) to najbardziej zawiłe elementy we wnętrzach. Są naszpikowane technicznymi i funkcjonalnymi niuansami. Dlatego nawet jeśli nie interesuje Cię całościowy projekt wnętrz, możemy zaprojektować dla Ciebie zabudowę kuchenną i łazienki. Same. Zajmujemy się również ich wykonawstwem.

CENA 1000,00 zł za projekt pomieszczenia mniejszego niż 8 m2 / 150,00 zł /m2. przy pomieszczeniach większych niż 8 m2.

Wizualizacje wnętrz

- powstają po doprecyzowaniu wszystkich elementów, które mają znaleźć się we wnętrzu, jako finalny element projektu koncepcyjnego.

CENA 250,00 zł /szt. - cena uzależniona od ilości pomieszczeń i ujęć (wyceniane indywidualnie).

Projektowanie domów

- zajmujemy się projektowaniem "od podstaw" obiektów architektonicznych. Jeśli planujesz budowę domu marzeń, ale nie masz precyzyjnych wyobrażeń na jego temat, pomożemy Ci skrystalizować jego wizję. Opracujemy bryłę zewnętrzną, ale przede wszystkim - wnętrze. Dzięki podejściu od środka  będziesz miał pewność, że Twój dom będzie miał nie tylko piękną fasadę, ale również wygodne, funkcjonalne wnętrze. Współpracujemy z pracownią architektoniczno-konstrukcyjną, więc finalnym efektem współpracy może być kompletny projekt architektoniczno-budowlany, idealnie dopasowany zarówno do Twoich potrzeb, jak i działki.

CENA od 1500,00 zł /projekt koncepcyjny.

Projektowanie elewacji

- budujesz dom, ale nie jesteś przekonany co do wyglądu elewacji, która ujęta jest wprojekcie? Chcesz sprawdzić, jak będzie wyglądał dom z dachówką płaską, a jak - z falistą? Nie ma problemu. Możemy przygotować zestaw wizualizacji, które rozwieją Twoje wątpliwości, lub zaprojektować wygląd zewnętrzny budynku zupełnie od podstaw.

CENA od 500,00 zł.

Odbiory deweloperskie

- możemy towarzyszyć Ci podczas odbioru mieszkania od dewelopera, albo podczas zakupu mieszkania w starym budownictwie. Sprawdzimy stan wnętrza: zgodność z projektem, tolerancję wymiarową ścian, odchylenia od pionów i trzymanie kątów, wysokości pomieszczeń, stan stolarki okiennej i parapetów, wilgotność pomieszczeń, stan tynków itd. Sporządzimy dokumentację fotograficzną stanu zastanego. Wskażemy potencjalne problemy. Pomożemy w sporządzeniu protokołu odbioru, będącego podstawą ewentualnych reklamacji.

CENA 280,00 zł.

Konsultacje

- jeśli potrzebujesz pomocy projektanta w podjęciu decyzji przed zakupem, remontem, zmianą wystroju, lub poszukujesz wskazówek co do tego, jak rozwiązać konkretny problem architektoniczny lub wnętrzarski - z chęcią spotkamy się i doradzimy na miejscu.

CENA 150,00 zł /1 h  - dotyczy usługi na terenie woj. Pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz woj. Mazowieckiego (Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nowy Dwór, Nasielsk, Pułtusk). Koszt spotkania w innych rejonach ustalamy indywidualnie.

CENA 100,00 zł /1 h. - konsultacje online z zakresu architektury wnętrz, dekoratorstwa, aranżacji w postaci wideokonferencji.

 

Cennik

Zakres projektu dopasowujemy każdorazowo do Państwa potrzeb, dlatego ceny podane w cenniku prosimy traktować orientacyjnie. Wycena projektu jest tworzona indywidualnie dla każdego Inwestora.

 

Aktualny cennik znajduje się tutaj.

Projektujemy w oparciu o standardy Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. 

{loadcomponent q-a}.


Ile czasu trwa projektowanie?

    To zależy od powierzchni i złożoności projektu. Opracowanie projektu całego projektu (od aranżacji  po rysunki wykonawcze) zajmuje nam ok. 80-160 godzin. Wyliczenie nie uwzględnia jednak czasu, który będą potrzebowali Państwo na przemyślenie projektu, zaakceptowanie lub odrzucenie rozwiązań, które zaproponujemy. Proces projektowy to dialog pomiędzy projektantem a Inwestorem. Zwykle trwa dwa, trzy miesiące. A czasami dłużej, dlatego warto rozpocząć go z jak największym wyprzedzeniem. 

Czy jest limit zmian, które można wprowadzać w projekcie?

    Tak. Każdy etap projektu przewiduje trzy tury poprawek. Każda następna modyfikacja jest dodatkowo płatna.
    
Dlaczego zmiany nie są nielimitowane?

    Żeby od początku pracy nad projektem szukać rozwiązań adekwatnych, czyli dobrych dla konkretnej przestrzeni i zgodnych z koncepcją i budżetem. Rynek wnętrzarski jest obecnie przebogaty!. Każde wnętrze można zaprojektować na niemal nieskończoną ilość sposobów. Ale przez to projektowanie mogłoby trwać w nieskończoność, a gorączkowe zmiany u progu remontu rzadko kiedy wychodzą na dobre.

Ile kosztuje wykończenie wnętrz wg projektów iO Project?

    Standard wykończenia zależy od budżetu, jaki założy Inwestor. Proponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych konkretnych osób. W przeliczeniu na metry kwadratowe, wykończenie wnętrza kosztuje średnio od ok. 800,00 zł /m2.

Czy realizujecie projekty low-budget, np. mieszkania na wynajem?

    Tak, z przyjemnością. Projektowanie wnętrz długi czas postrzegane było jako ekskluzywna usługa. Chętnie przyczynimy się do zmiany takiego postrzegania architektury wnętrz. Z chęcią udowodnimy, że stosunkowo niskim kosztem można wykończyć i urządzić oryginalne i wygodne wnętrze. To fantastyczne wyzwanie!  

Co zyskam, angażując architekta wnętrz?

    Spokój. Wykańczanie wnętrz oraz remont generują mnóstwo stresów: od niepewności co do efektów podejmowanych decyzji, przez chaos prac remontowych, gorączkę zdobywania materiałów czy koordynowania prac poszczególnych fachowców. Podejmując współpracę z projektantem wnętrz, zyskujesz spójny, kompletny projekt oraz merytoryczne wsparcie na każdym etapie prac.
    
Czy wystawiamy faktury VAT?

    Tak. Pracownia iO Project należy do grupy iO Sp. z o.o., i jesteśmy płatnikiem VAT.

Jaki VAT zostanie naliczony – 8% czy 23%?

    Jako osobowość prawna (iO Spółka z o.o.) mamy możliwość wystawiania wyłącznie faktur z 23% stawką VAT.

Od czego zależy cena projektu?

    Cena projektu zależy od metrażu projektowanej przestrzeni, jej przeznaczenia, stopnia skomplikowania i budżetu Inwestycji. Jeśli interesuje Cię dokładna kalkulacja, prosimy o przesłanie rzutu pomieszczeń/budynku, który mamy opracować.

Czy mogę liczyć na rabaty?

    Tak, w przypadku większych obiektów użyteczności publicznej, wyjątkowo przestrzennych mieszkań lub domów mieszkalnych. Kiedy ilość przestrzeni nie przekłada się bezpośrednio na ilość pracy projektowej, wyceniamy projekt ulgowo traktując np. szerokie ścieżki komunikacyjne. Projekt pomieszczenia technicznego również nie jest tak samo wymagający, co projekt łazienki. Uwzględniamy to w wycenach.

Czy muszę wyrazić zgodę na upublicznienie projektu?

    Nie. Jeśli Inwestor nie życzy sobie zamieszczenia projektu w portfolio pracowni, projekt nie zostanie przez nas w żaden sposób upubliczniony. Kwestię tą precyzuje umowa.

Kontakt?

Studio iO Project / Refinat - projektowanie wnętrz

Urszula Marszałek & Zespół


Tel. 609 - 173 - 064

 

Działamy w okolicach: Trójmiasto, Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nasielsk, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki.

Projektujemy zdalnie na terenie całego kraju.