{loadcomponent q-a}.


Ile czasu trwa projektowanie?

    To zależy od powierzchni i złożoności projektu. Opracowanie projektu całego projektu (od aranżacji  po rysunki wykonawcze) zajmuje nam ok. 80-160 godzin. Wyliczenie nie uwzględnia jednak czasu, który będą potrzebowali Państwo na przemyślenie projektu, zaakceptowanie lub odrzucenie rozwiązań, które zaproponujemy. Proces projektowy to dialog pomiędzy projektantem a Inwestorem. Zwykle trwa dwa, trzy miesiące. A czasami dłużej, dlatego warto rozpocząć go z jak największym wyprzedzeniem. 

Czy jest limit zmian, które można wprowadzać w projekcie?

    Tak. Każdy etap projektu przewiduje trzy tury poprawek. Każda następna modyfikacja jest dodatkowo płatna.
    
Dlaczego zmiany nie są nielimitowane?

    Żeby od początku pracy nad projektem szukać rozwiązań adekwatnych, czyli dobrych dla konkretnej przestrzeni i zgodnych z koncepcją i budżetem. Rynek wnętrzarski jest obecnie przebogaty!. Każde wnętrze można zaprojektować na niemal nieskończoną ilość sposobów. Ale przez to projektowanie mogłoby trwać w nieskończoność, a gorączkowe zmiany u progu remontu rzadko kiedy wychodzą na dobre.

Ile kosztuje wykończenie wnętrz wg projektów iO Project?

    Standard wykończenia zależy od budżetu, jaki założy Inwestor. Proponujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych konkretnych osób. W przeliczeniu na metry kwadratowe, wykończenie wnętrza kosztuje średnio od ok. 800,00 zł /m2.

Czy realizujecie projekty low-budget, np. mieszkania na wynajem?

    Tak, z przyjemnością. Projektowanie wnętrz długi czas postrzegane było jako ekskluzywna usługa. Chętnie przyczynimy się do zmiany takiego postrzegania architektury wnętrz. Z chęcią udowodnimy, że stosunkowo niskim kosztem można wykończyć i urządzić oryginalne i wygodne wnętrze. To fantastyczne wyzwanie!  

Co zyskam, angażując architekta wnętrz?

    Spokój. Wykańczanie wnętrz oraz remont generują mnóstwo stresów: od niepewności co do efektów podejmowanych decyzji, przez chaos prac remontowych, gorączkę zdobywania materiałów czy koordynowania prac poszczególnych fachowców. Podejmując współpracę z projektantem wnętrz, zyskujesz spójny, kompletny projekt oraz merytoryczne wsparcie na każdym etapie prac.
    
Czy wystawiamy faktury VAT?

    Tak. Pracownia iO Project należy do grupy iO Sp. z o.o., i jesteśmy płatnikiem VAT.

Jaki VAT zostanie naliczony – 8% czy 23%?

    Jako osobowość prawna (iO Spółka z o.o.) mamy możliwość wystawiania wyłącznie faktur z 23% stawką VAT.

Od czego zależy cena projektu?

    Cena projektu zależy od metrażu projektowanej przestrzeni, jej przeznaczenia, stopnia skomplikowania i budżetu Inwestycji. Jeśli interesuje Cię dokładna kalkulacja, prosimy o przesłanie rzutu pomieszczeń/budynku, który mamy opracować.

Czy mogę liczyć na rabaty?

    Tak, w przypadku większych obiektów użyteczności publicznej, wyjątkowo przestrzennych mieszkań lub domów mieszkalnych. Kiedy ilość przestrzeni nie przekłada się bezpośrednio na ilość pracy projektowej, wyceniamy projekt ulgowo traktując np. szerokie ścieżki komunikacyjne. Projekt pomieszczenia technicznego również nie jest tak samo wymagający, co projekt łazienki. Uwzględniamy to w wycenach.

Czy muszę wyrazić zgodę na upublicznienie projektu?

    Nie. Jeśli Inwestor nie życzy sobie zamieszczenia projektu w portfolio pracowni, projekt nie zostanie przez nas w żaden sposób upubliczniony. Kwestię tą precyzuje umowa.

Kontakt?

Refinat Design - projektowanie wnętrz

Urszula Marszałek & Izabella Ściubeł

Tel. 609 - 173 - 064

refinat.design@gmail.com

 

Działamy w okolicach: Trójmiasto, Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nasielsk, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki.

Projektujemy zdalnie na terenie całego kraju.