Jak działamy?


Tak jak nie ma dwóch identycznych projektów - nie ma dwóch identycznych procesów projektowych.

 

Przed rozpoczęciem pracy ustalamy, jakie są oczekiwania względem zakresu projektu i formy jego opracowania. Na ogół projekt całościowy składa się z trzech następujących po sobie etapów. Możemy zająć się projektem we wszystkich jego elementach, lub skupić się na elemencie potrzebnym Inwestorowi. Z uwagi na niepowtarzalność każdej realizacji wycena wykonywana jest indywidualnie. Ma na nią wpływ w głównym stopniu metraż i funkcja obiektu.

 

 

Aranżacja funkcjonalna

- ma pomóc sensownie, logicznie i wygodnie uporządkować przestrzeń. Projekt funkcjonalny warto stworzyć, kiedy Twój dom lub mieszkanie jest przed remontem generalnym lub w trakcie budowy. Masz wówczas możliwość wprowadzenia większych zmian, np. zmienić umiejscowienie kuchni, inaczej wydzielić pokoje... Dzięki projektowi funkcjonalnemu unikniesz niepotrzebnego dublowania prac w trakcie remontu i sprawisz, że wnętrza będą maksymalnie funkcjonalne. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aranżacji? Zajrzyj TUTAJ.

CENA od 40,00 zł /m2.

 

Projekt zmian deweloperskich

- to usługa przeznaczona dla Inwestorów, którzy nabyli lokum w budynku dopiero powstającym. Projekt prowadzimy wówczas we współpracy z architektem dewelopera. Po starannej analizie Twoich potrzeb przygotujemy tzw. projekt zamienny, który zostanie wykonany zamiast pierwotnego projektu mieszkania. Oznacza to, że po odbiorze mieszkania nie będziesz musiał burzyć ścian ani przesuwać przyłączy, a więc dublować kosztów. Opracujemy najbardziej funkcjonalny rozkład pomieszczeń, zadbamy o odpowiednią ilość miejsca na szafy, sprawdzimy i poprawimy usytuowanie grzejników, gniazd, przyłączy oświetleniowych, teleinformatycznych, wentylacyjnych oraz WOD-KAN. W swoim zakresie projekt zmian deweloperskich odpowiada projektowi funkcjonalnemu. Uczestniczy w nim jednak strona trzecia - deweloper, z którym konsultujemy modyfikacje.

CENA od 40,00 zł /m2.

 

Projekt koncepcyjny

- ma określić, jaki będzie charakter i stylistyka wnętrza. Dobierzemy kolorystykę, materiały, a także meble i dodatki. Podczas urządzania wnętrza nie musisz trzymać się sztywno naszych wytycznych. Naszym zadaniem jest jednak doprecyzować projekt do tego stopnia, abyś był w stanie utrzymać spójną stylistykę wnętrz nawet wprowadzając modyfikacje (np. dlatego, że wypatrzysz fantastyczny fotel w bardzo atrakcyjnej cenie). A w razie wątpliwości – w ramach usługi przysługują Ci nielimitowane konsultacje przez telefon, maila lub skype z projektantem prowadzącym. Projekt koncepcyjny powstaje na ogół po aranżacji funkcjonalnej. Pełen zakres projektu znajdziesz TUTAJ.

CENA od 80,00 zł /m2.

 

Projekt wykonawczy

- ma uporządkować i usystematyzować projekt Twojego wnętrza. Dzięki niemu będziesz w stanie przekazać każdemu podwykonawcy kompletną dokumentację danego etapu prac, będziesz też wiedział, ile materiału będziesz potrzebował zamówić. Unikniesz słownych ustaleń „na budowie”. Będziesz miał się do czego odnieść, jeśli jakiś element projektu nie zostanie wykonany zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Więcej na temat projektu wykonawczego znajdziesz TUTAJ.

CENA od 120,00 zł /m2.

 

Projektowanie kuchni i łazienek

Wiemy, że kuchnia (serce domu) - i łazienka (centrum relaksu:) to najbardziej zawiłe elementy we wnętrzach. Są naszpikowane technicznymi i funkcjonalnymi niuansami. Dlatego nawet jeśli nie interesuje Cię całościowy projekt wnętrz, możemy zaprojektować dla Ciebie zabudowę kuchenną i łazienki. Same. Zajmujemy się również ich wykonawstwem.

CENA 1000,00 zł za projekt pomieszczenia mniejszego niż 8 m2 / 150,00 zł /m2. przy pomieszczeniach większych niż 8 m2.

Wizualizacje wnętrz

- powstają po doprecyzowaniu wszystkich elementów, które mają znaleźć się we wnętrzu, jako finalny element projektu koncepcyjnego.

CENA 250,00 zł /szt. - cena uzależniona od ilości pomieszczeń i ujęć (wyceniane indywidualnie).

Projektowanie domów

- zajmujemy się projektowaniem "od podstaw" obiektów architektonicznych. Jeśli planujesz budowę domu marzeń, ale nie masz precyzyjnych wyobrażeń na jego temat, pomożemy Ci skrystalizować jego wizję. Opracujemy bryłę zewnętrzną, ale przede wszystkim - wnętrze. Dzięki podejściu od środka  będziesz miał pewność, że Twój dom będzie miał nie tylko piękną fasadę, ale również wygodne, funkcjonalne wnętrze. Współpracujemy z pracownią architektoniczno-konstrukcyjną, więc finalnym efektem współpracy może być kompletny projekt architektoniczno-budowlany, idealnie dopasowany zarówno do Twoich potrzeb, jak i działki.

CENA od 1500,00 zł /projekt koncepcyjny.

Projektowanie elewacji

- budujesz dom, ale nie jesteś przekonany co do wyglądu elewacji, która ujęta jest wprojekcie? Chcesz sprawdzić, jak będzie wyglądał dom z dachówką płaską, a jak - z falistą? Nie ma problemu. Możemy przygotować zestaw wizualizacji, które rozwieją Twoje wątpliwości, lub zaprojektować wygląd zewnętrzny budynku zupełnie od podstaw.

CENA od 500,00 zł.

Odbiory deweloperskie

- możemy towarzyszyć Ci podczas odbioru mieszkania od dewelopera, albo podczas zakupu mieszkania w starym budownictwie. Sprawdzimy stan wnętrza: zgodność z projektem, tolerancję wymiarową ścian, odchylenia od pionów i trzymanie kątów, wysokości pomieszczeń, stan stolarki okiennej i parapetów, wilgotność pomieszczeń, stan tynków itd. Sporządzimy dokumentację fotograficzną stanu zastanego. Wskażemy potencjalne problemy. Pomożemy w sporządzeniu protokołu odbioru, będącego podstawą ewentualnych reklamacji.

CENA 280,00 zł.

Konsultacje

- jeśli potrzebujesz pomocy projektanta w podjęciu decyzji przed zakupem, remontem, zmianą wystroju, lub poszukujesz wskazówek co do tego, jak rozwiązać konkretny problem architektoniczny lub wnętrzarski - z chęcią spotkamy się i doradzimy na miejscu.

CENA 150,00 zł /1 h  - dotyczy usługi na terenie woj. Pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz woj. Mazowieckiego (Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nowy Dwór, Nasielsk, Pułtusk). Koszt spotkania w innych rejonach ustalamy indywidualnie.

CENA 100,00 zł /1 h. - konsultacje online z zakresu architektury wnętrz, dekoratorstwa, aranżacji w postaci wideokonferencji.

 

Cennik

Zakres projektu dopasowujemy każdorazowo do Państwa potrzeb, dlatego ceny podane w cenniku prosimy traktować orientacyjnie. Wycena projektu jest tworzona indywidualnie dla każdego Inwestora.

 

Aktualny cennik znajduje się tutaj.

Projektujemy w oparciu o standardy Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. 

Kontakt?

Refinat Design - projektowanie wnętrz

Urszula Marszałek & Izabella Ściubeł

Tel. 609 - 173 - 064

refinat.design@gmail.com

 

Działamy w okolicach: Trójmiasto, Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nasielsk, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki.

Projektujemy zdalnie na terenie całego kraju.