Projekt witryny sklepowej - wizualizacja

 

 Wnętrze sklepu dla miłośników sportów zimowych.

Wizualizacja projektu wnętrza komercyjnego. Sklep narciarski. Wizualizacja.

Sklep narciarski - wizualizacja wnętrza

Wnętrze sklepu narciarskiego. Wizualizacja ekspozycji.

 

Rzut aranżacyjny sklepu narciarskiego. Projekt wnętrza komercyjnego

 

Snowland - Salon Sportów Zimowych;
Lokalizacja: ---;
proj. Urszula Marszałek;
2014.

 

Kilka słów o projekcie

Projekt koncepcyjny niewielkiego sklepu oferującego sprzęt zimowy wraz z możliwością jego serwisowania na miejscu. Zgodnie z pierwotnymi założeniami sklep miał być utrzymany w nowoczesnej, dynamicznej stylistyce, nawiązującej do charakteru dyscypliny sportowej, jaką jest narciarstwo. Ponieważ sklep znajduje się w komercyjnej galerii handlowej, bardzo ważne było zaprojektowanie niebanalnej, przyciągającej uwagę witryny wystawowej.

 

Rozkład funkcji

Sklep składa się z ogólnodostępnej części ekspozycyjnej, w której wydzielone zostały pomieszczenia przymierzalni, oraz zaplecze dostępne wyłącznie personelowi. Niedostępna dla klientów część obejmuje biuro, pomieszczenia magazynowo-socjalne oraz warsztat serwisowy sprzętu zimowego, oddzielony od części ekspozycyjnej przeszkloną ścianą. Widoczna praca serwisanta może stanowić atrakcję dla klientów, a także zminimalizować niepokój właścicieli serwisowanego sprzętu o to, co się z nim dzieje. Aby zachęcić do zajrzenia w głąb sklepu, znaczna część wejścia zasłonięta jest pokrytą fototapetą  ścianą przebieralni. Wzrok klienta prowadzony jest w ten sposób na ekspozycją nart oraz niewielki wycinek dalej usytuowanej części sklepu.

 

Ekspozycja przyjazna Klientowi

Najważniejszym zadaniem na początku pracy nad projektem było znalezienie funkcjonalnego, przyjaznego klientowi układu samego wnętrza. Wyszłam z założenia, że potencjalny klient JEST lub chce się stać miłośnikiem sportów zimowych i układ sklepu powinien pomóc mu w znalezieniu tego, co go interesuje. Dlatego starałam się rozmieścić powiązane ze sobą przedmioty możliwie blisko siebie, np. kaski obok gogli, kijki tuż przy nartach i rękawicach, a kurtki obok półek ze spodniami i bielizną termoaktywną.

 

Dyskretna obsługa

Układ sklepu skonstruowałam w taki sposób, aby klient niemal od momentu wejścia miał dobry kontakt z obsługą. Niemal, gdyż po przekroczeniu progu lada kasowa jest niewidoczna. Jest to zabieg celowy: z jednej strony poprzez częściowe zasłonięcie wnętrza chcę wzbudzić ciekawość, zaintrygować i zachęcić do zajrzenia w głąb sklepu. Z drugiej strony, chyba nikt nie lubi być nieustannie obserwowanym, i dlatego w momencie przekroczenia progu sklepu chciałabym, aby klient nie czuł się „jak na widelcu”. Centralną część sklepu stanowi wolna przestrzeń na tyle duża, aby swobodnie operować nartami czy snowboardami podczas prezentowania ich klientom, a samo pomieszczenie, mimo ograniczonego metrażu, wydaje się przestrzenne. 


Inspiracje

Jeśli chodzi o wizualne strony wnętrza, starałam się, aby nie stanowiło ono konkurencji dla żywej kolorystyki sprzętu zimowego. Szczególnie inspirujący okazał się widoczny na czarno-białych fotografiach kontrast pomiędzy ciemnymi skałami, a jasnymi plamami śniegu, a także przenikanie się ostrych form skalnych ze śniegiem. We wnętrzu sklepu postanowiłam spróbować oddać atmosferę tych fotografii. Stąd kolorystyka i wybrane przeze mnie materiały wykończeniowe utrzymane są odcieniach bieli i szarości. Ponadto pragnęłam oddać surowy nastrój ośnieżonych górskich szczytów. Dlatego jasne tworzywo sztuczne zestawione jest z bielonym drewnem, jasnym tynkiem, betonem, szlifowanym aluminium i szkłem o lekko szarym zabarwieniu.


Atmosferę wnętrzu starałam się nadać również formą sufitu podwieszanego, którego podłużne panele inspirowane są układem poziomic na mapie. Pomiędzy nimi umieszczone są oprawy oświetleniowe; ażurowa konstrukcja pozwala także na ukrycie instalacji klimatyzacyjnych i przeciwpożarowych.

 

Rzuty konstrukcyjne sufitu podwieszanego oraz ścian ekspozycyjnych. Projekt wnętrza sklepu.

        Lubimy wyzwania podczas projektowania wnętrz. Każdy projekt, jak i jego efekt końcowy, jest niepowtarzalny - bardzo o to dbamy. Unikatowość, wysmakowana estetyka oraz idealne dopasowanie projektu do potrzeb Użytkowników stanowi cel naszej pracy.

        Projekty rodzą się podczas rozmów z Państwem, czyli Inwestorami. Podczas spotkań określamy funkcje, jakie powinny spełniać wnętrza. Ustalamy stylistykę oraz atmosferę aranżacji. Wsłuchujemy się w Państwa wyobrażenia, marzenia oraz potrzeby. Wychodzimy z założenia, że projekty mają przede wszystkim spełniać nadzieje Użytkowników i mieszkańców.

        Omawiamy kolejne pomysły, idee i założenia. Sugerujemy rozwiązania, które ułatwią codzienne funkcjonowanie i doradzamy w kwestiach technicznych. Efektem końcowym jest projekt wnętrz w postaci swobodnych szkiców, wykreślonych rzutów, wizualizacji, a także szczegółowych rysunków technicznych dla wykonawców. Chętnie nadzorujemy remonty i prace wykończeniowe "pod klucz". Pomagamy sprawić, aby rzeczywiste wnętrza wyglądały lepiej, niż na wizualizacjach.

imagehover1

aranżacja

FUNKCJONALNA

View more

Pomoc w optymalnym zagospodarowaniu przestrzennym wnętrza - wydzielenie pomieszczeń, rozmieszczenie elementów wyposażenia.

imagehover1

Koncepcyjny

PROJEKT

View more

Aranżacja funkcjonalna wnętrza wraz z opracowaniem jego estetyki: kolorystyki, materiałów, elementów dekoracyjnych, meblarskich itp.

imagehover1

Wykonawczy

PROJEKT

View more

Kompletny projekt obejmujący rozplanowanie funkcjonalne przestrzeni, opracowanie wystroju oraz dokumentację w postaci rysunków technicznych dla podwykonawców.