Projekt funkcjonalny

 

 Jak powstaje projekt wnętrza? Oś czasu

 

 

Co to jest projekt funkcjonalny?

Projekt funkcjonalny wnętrza ma sensownie i wygodnie zaaranżować przestrzeń. Jeśli to potrzebne (i możliwe) przestawiamy ściany, zmieniamy umiejscowienie drzwi, okien, oraz instalacji. Potrzebujesz miejsca do ćwiczeń? A może przestrzeni na większy stół? Projekt funkcjonalny ma określić, jakie zmiany warto wprowadzić, żeby wnętrze lepiej spełniało funkcje, na których Ci zależy.

 

Dla kogo?

 • dla Inwestorów oczekujących kompleksowego projektu - jako pierwszy etap procesu projektowego;
 • dla osób szykujących remont generalny;
 • dla osób chcących zmienić aranżację przestrzenną wnętrza na wygodniejszą i bardziej racjonalną.

 

Jak przebiega powstawanie projektu?


1. ZAPOZNANIE

Projekt, zwłaszcza projekt wnętrz prywatnych, to bardzo osobisty proces. Musimy dobrze poznać Ciebie i Twoje oczekiwania, żeby przygotować projekt „skrojony na miarę”.

2. OCZEKIWANIA

 • Na początku współpracy przeprowadzimy test, na podstawie którego określimy, jakie wnętrza przyciągają Twoją uwagę.
 • Przeanalizujemy Twoje potrzeby i oczekiwania. Nie zdziw się, jeśli zapytamy o to, czy wśród użytkowników wnętrza znajdą się zwierzaki, albo na uprawianie jakiego hobby poświęcasz najwięcej czasu w tygodniu.
 • Ustalimy Twój budżet na wykończenie i wyposażenie wnętrz i harmonogram.
 • Przygotowujemy planszę będącą kolażem zdjęć, ilustracji, materiałów wykończeniowych i rozmaitych inspirujących elementów. Moodboard, czyli „tablica nastroju” ma zobrazować, jaki będzie styl i charakter projektowanych wnętrz.

 

3. PROJEKT FUNKCJONALNY

Zaproponujemy warianty rozkładów funkcjonalnych dla wnętrza w postaci rzutów. Rzuty to rysunki wnętrza widzianego "z góry". Będą zawierały propozycje rozwiązań, które zorganizują przestrzeń. Na rzutach zaznaczymy rozmieszczenie pomieszczeń, ścian działowych, usytuowanie bazowych mebli oraz kluczowych AGD.

 

Co dokładnie zawiera projekt funkcjonalny? Na ogół:

 • Inwentaryzacja – dokumentacja fotograficzna (format: JPEG),
 • Inwentaryzacja – rzut wymiarowany w skali 1:25 lub 1:50 (format: PDF),
 • Rzut aranżacyjny w skali 1:25 lub 1:50 (format: PDF),
 • Plansze Moodboard określające stylistykę wnętrz (format: PDF/JPEG),
 • Kosztorys szacunkowy aranżacji (format: PDF/EXC)

 

Projekt funkcjonalny może być traktowany jako baza do dalszych działań we własnym zakresie (podpowiedzi dotyczące prac remontowych i projektowania wnętrz znajdziesz na naszym Blogu), lub być wstępem do Projektu Kompleksowego. W każdym wypadku zapraszamy do kontaktu!

 

Kolaż ze zdjęć w neutralnej kolorystyce (zielenie i naturalne drewno) czyli uzupełnienie projektu funkcjonalnego wnętrza

Rzut 2D aranżacji funkcjonalnej salonu z wydzieloną sypialnią i aneksem kuchennym

        Pomagamy Inwestorom zdjąć strachy z głowy i urzeczywistnić marzenia o dobrym miejscu do życia.

        To piękne marzenia. Czasami o ogniu trzaskającym w palenisku, czasami o miękkości zagłówka, o który oprzemy się z książką, czasami o ciepłej wodzie w wannie z widokiem na las. To marzenia o przestrzeni do śmiechu, do ćwiczeń, do komfortowej pracy, do wytchnienia, do przyjmowania gości i tańców na świeżym powietrzu. Czasami to marzenia o wnętrzach pełnych zieleni. Czasami - o przestrzeni oczyszczonej z wszelkich ozdób. Dla każdego z nas marzenia o domu znaczą coś innego. A my staramy się ze wszystkich sił, żeby te marzenia odkryć i  zrealizować.

       Projektowanie może być zarówno przyjemne, jak i ekscytujące - w końcu to budowane tła dla przyszłego życia! - o ile tylko przebiega w atmosferze spokoju, skupienia i uważności. Projektowanie z nami to proces, który pozwoli Ci na kontrolę budżetu w zgodzie z harmonogramem. Puścimy wodze fantazji, ale bez odrealnienia kosztorysu. Zaufaj nam - Twój dom to Twoje marzenie, a dla nas pole do realizowania pasji, która trwa już ponad 10 lat.

refinat-design-etapy-powstawania-projektu-wnętrz

Projekt funkcjonalny wnętrza - aranżacja

aranżacja

FUNKCJONALNA

View more

Zaczynamy od wywiadu. Sprawdzamy potrzeby przyszłych Lokatorów i szukamy optymalnego układu wnętrza. Wydzielamy pomieszczenia, przesuwamy ściany, gniazda i wod-kany.

Projekt koncepcyjny wnętrza

Koncepcyjny

PROJEKT

View more

Budujemy model 3D i tworzymy wizualizacje. Konkretyzujemy materiały wykończeniowe, meble, dodatki. Wnętrza nabierają kształtów i kolorów.

Projekt wykonawczy wnętrza - dokumentacja techniczna

Wykonawczy

PROJEKT

View more

Czas na przygotowanie kompletu dokumentacji technicznej dla Wykonawców. Rozrysowujemy meble i zabudowy meblowe, detale wykończeniowe - wszystko, co potrzebne, żeby zrealizować projekt i uniknąć pytań na budowie :)

Kontakt?

Refinat Design - projektowanie wnętrz

Urszula Marszałek & Izabella Ściubeł

Tel. 609 - 173 - 064

refinat.design@gmail.com

 

Działamy w okolicach: Trójmiasto, Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nasielsk, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki.

Projektujemy zdalnie na terenie całego kraju.