Projektowanie wnętrz krok po kroku - oś czasu

 

   Projekt wykonawczy jest III-cim (po opracowaniu aranżacji funkcjonalnej i opracowaniu projektu od strony wizualnej) etapem projektowania architektury wnętrz. Projekt wykonawczy jest projektem technicznym, przeznaczonym do wykorzystania przez podwykonawców i ekipy wykończeniowe. Służy doprecyzowaniu, usprawnieniu i przyspieszeniu prac na miejscu remontu/budowy. Projekt wykonawczy ma za zadanie zagwarantować realizację koncepcji według oczekiwanych standardów wykonania.

   Wykonanie projektu wykonawczego następuje po opracowaniu poprzednich etapów projektowych: aranżacji funkcjonalnej i projektu koncepcyjnego. Projekt wykonawczy jest przez nas dostarczany w postaci zbindowanej Księgi Projektu oraz w postaci rzutów w zapisie cyfrowym - do swobodnego multiplikowania.

 

Co wchodzi w skład projektu wykonawczego?

  • Inwentaryzacja przestrzeni wraz z zebraniem wymiarów szczegółowych;
  • aranżacja funkcjonalna;
  • projekt koncepcyjny (doprecyzowanie kolorystyki, materiałów wykończeniowych, warstwy estetycznej wnętrz);
  • rozwinięcia ścian, układy kafli, posadzek;
  • detale wykończeniowe;
  • projekty obiektów nietypowych (np. zabudowa kuchenna, łazienkowa, garderobiana, kominki, meble na indywidualne zamówienie, tapicerka);
  • szczegółowy projekt punktów oświetleniowych;
  • sugestie rozmieszczenia przyłączy elektrycznych.

 

 

Jeśli nie dysponujesz czasem albo nie masz ochoty zajmować się kolejnymi etapami remontu, możesz liczyć na naszą pomoc. Na życzenie projekt wykonawczy rozszerzymy o:

 

Nadzór autorski - wsparcie podczas etapu realizacji. Monitorowanie przebiegu prac wykończeniowych przez autora projektu. Zgrywanie poszczególnych faz realizacji, a także pomoc w doborze sprawdzonych, rzetelnych podwykonawców. Czuwanie nad jakością, zgodnością z projektem oraz terminowością wykonywanych prac.


Concierge - na życzenie Inwestora projektant towarzyszy podczas doboru elementów wyposażenia wnętrz, dbając o zachowanie stylistyki oraz określonej estetyki wnętrza aż do najdrobniejszego szczegółu. Dzięki kontaktom z dystrybutorami służy pomocą przy konkretyzacji materiałów wykończeniowych i wyszukiwaniu dostawców korzystnych dla budżetu Inwestora.

 

 

 

 

 

 

 

imagehover1

aranżacja

FUNKCJONALNA

View more

Zaczynamy od wywiadu. Sprawdzamy potrzeby przyszłych Lokatorów i szukamy optymalnego układu wnętrza. Wydzielamy pomieszczenia, przesuwamy ściany, gniazda i wod-kany.

imagehover1

Koncepcyjny

PROJEKT

View more

Budujemy model 3D i tworzymy wizualizacje. Konkretyzujemy materiały wykończeniowe, meble, dodatki. Wnętrza nabierają kształtów i kolorów.

imagehover1

Wykonawczy

PROJEKT

View more

Czas na przygotowanie kompletu dokumentacji technicznej dla Wykonawców. Rozrysowujemy meble i zabudowy meblowe, detale wykończeniowe - wszystko, co potrzebne, żeby zrealizować projekt i uniknąć pytań na budowie :)

Kontakt?

Refinat Design - projektowanie wnętrz

Urszula Marszałek & Izabella Ściubeł

Tel. 609 - 173 - 064

refinat.design@gmail.com

 

Działamy w okolicach: Trójmiasto, Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nasielsk, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki.

Projektujemy zdalnie na terenie całego kraju.