Projekt wykonawczy

Projektowanie wnętrz krok po kroku - oś czasu

 

Czym jest projekt wykonawczy?

Projekt wykonawczy jest projektem technicznym. Składa się z rzutów, widoków i przekrojów. Dokumentacja techniczna wnętrza ma za zadanie doprecyzować wymiary, detale architektoniczne i ułatwić komunikację Inwestora z Ekipą Wykonawczą.

 

Dla kogo?

 • dla Inwestorów chcących zaoszczędzić czas
 • ... i ułatwić oraz skonkretyzować komunikację z Wykonawcami,
 • dla Inwestorów osób dbających o detal,
 • dla pragnących przełożyć wizualizacje na rzeczywistość 1:1
 • oraz dla Inwestorów chcących mieć podstawę do ew. reklamacji niepoprawnie wykonanych prac.

 

Jak przebiega powstawanie dokumentacji?

 

To III-ci (po opracowaniu aranżacji funkcjonalnej i projektu koncepcyjnego) etap projektowania wnętrza. Projekt wykonawczy jest przez nas dostarczany w postaci postaci plików cyfrowych (PDF), w skali, do swobodnego kopiowania i przekazywania Wykonawcom. Rysunki CAD zawierają informacje potrzebne do wykonania projektu. Doprecyzowują materiały i elementy, których nie widać na widokach ani wizualizacjach.

 

Co wchodzi w skład dokumentacji wykonawczej?
 • schemat rozmieszczenia gniazd elektrycznych;
 • projekt punktów oświetleniowych;
 • schemat rozmieszczenia przyłączy wod-kan
 • projekt mebli na wymiar;
 • projekt wykończenia ścian;
 • rozmieszczenie listew przypodłogowych;
 • projekt stolarki drzwiowej;
 • projekt aranżacji opraw okiennych wewnętrznych.
 • projekt przebudowy ścian działowych;
 • projekt sufitów i zabudów GK;

   

  UWAGA! Szczegółowy zakres projektu zależy od koncepcji wnętrza i może nie zawierać wszystkich wymienionych wyżej elementów. Np. projekt sufitów podwieszanych nie zaistnieje, jeśli we wnętrzu nie będzie takich sufitów. Może się za to pojawić koncepcja pieca kaflowego, zielonej ściany lub biokominka.

 

 

 

Co w trakcie realizacji projektu?

Remonty rzadko kiedy przebiegają bezproblemowo. Zależy nam jednak, żeby projekty naszych wnętrz nie pozostawały na papierze. Dlatego, nawet jeśli projekt w całości odbywa się zdalnie, możesz liczyć na naszą pomoc podczas realizacji, nawet po zdaniu całości dokumentacji wykonawczej. Chcemy, żebyś uniknął/uniknęła niepotrzebnych stresów. Jeśli podczas prac wykończeniowych zaistnieją okoliczności, na skutek których konieczna będzie zmiana projektu - spokojnie. Pomożemy znaleźć rozwiązanie zamienne. Jesteśmy również dostępne dla Wykonawców na wypadek pytań.

 

 

 

Dokumentacja techniczna wnętrza dwupiętrowego apartamentu

 

 

        Pomagamy Inwestorom zdjąć strachy z głowy i urzeczywistnić marzenia o dobrym miejscu do życia.

        To piękne marzenia. Czasami o ogniu trzaskającym w palenisku, czasami o miękkości zagłówka, o który oprzemy się z książką, czasami o ciepłej wodzie w wannie z widokiem na las. To marzenia o przestrzeni do śmiechu, do ćwiczeń, do komfortowej pracy, do wytchnienia, do przyjmowania gości i tańców na świeżym powietrzu. Czasami to marzenia o wnętrzach pełnych zieleni. Czasami - o przestrzeni oczyszczonej z wszelkich ozdób. Dla każdego z nas marzenia o domu znaczą coś innego. A my staramy się ze wszystkich sił, żeby te marzenia odkryć i  zrealizować.

       Projektowanie może być zarówno przyjemne, jak i ekscytujące - w końcu to budowane tła dla przyszłego życia! - o ile tylko przebiega w atmosferze spokoju, skupienia i uważności. Projektowanie z nami to proces, który pozwoli Ci na kontrolę budżetu w zgodzie z harmonogramem. Puścimy wodze fantazji, ale bez odrealnienia kosztorysu. Zaufaj nam - Twój dom to Twoje marzenie, a dla nas pole do realizowania pasji, która trwa już ponad 10 lat.

refinat-design-etapy-powstawania-projektu-wnętrz

Projekt funkcjonalny wnętrza - aranżacja

aranżacja

FUNKCJONALNA

View more

Zaczynamy od wywiadu. Sprawdzamy potrzeby przyszłych Lokatorów i szukamy optymalnego układu wnętrza. Wydzielamy pomieszczenia, przesuwamy ściany, gniazda i wod-kany.

Projekt koncepcyjny wnętrza

Koncepcyjny

PROJEKT

View more

Budujemy model 3D i tworzymy wizualizacje. Konkretyzujemy materiały wykończeniowe, meble, dodatki. Wnętrza nabierają kształtów i kolorów.

Projekt wykonawczy wnętrza - dokumentacja techniczna

Wykonawczy

PROJEKT

View more

Czas na przygotowanie kompletu dokumentacji technicznej dla Wykonawców. Rozrysowujemy meble i zabudowy meblowe, detale wykończeniowe - wszystko, co potrzebne, żeby zrealizować projekt i uniknąć pytań na budowie :)

Kontakt?

Refinat Design - projektowanie wnętrz

Urszula Marszałek & Izabella Ściubeł

Tel. 609 - 173 - 064

refinat.design@gmail.com

 

Działamy w okolicach: Trójmiasto, Warszawa, Jabłonna, Legionowo, Nasielsk, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki.

Projektujemy zdalnie na terenie całego kraju.