Projekt wnętrza salonu w stylu modernistycznym (retro)

 

Kuchnia w klimacie retro, z fornirowanymi frontami z kolekcji IKEA

Kuchnia w klimacie retro, z fornirowanymi frontami z kolekcji IKEA

Wętrze mieszkania w Gdyni w stylu retro

Salon dzienny w stylu retro, widok na ekran telewizora na tle wnęki obłogowanej fornirem topolowym

Projekt jadalni mieszkania w Gdyni

Wizualizacja wnętrza łazienki z płytkami lastryko, złotem i butelkową zielenią

Wizualizacja łazienki w duchu retro, z lastryko na podłodze, zielonymi kaflami na ścianie i złotymi dodatkami

Tablica stylu ilustrująca estetykę aranżacji

 

 

Projekt wnętrz w Gdyni - kiedy modernizm tańczy z duchem retro

To była wielka przebudowa. W starej gdyńskiej kamienicy nie udało się ocalić ani podłóg, ani instalacji, ani części ścian. Za punkt honoru postawiłyśmy sobie, żeby nie zniszczyć jednak doszczętnie atmosfery tego niezwykłego lokum. Duch miejsca, czyli Genius loci, musi przetrwać!

Białe ściany, jasny parkiet, krzesła inspirowane modelem Cesca Marcela Breuera, szlachetny len i plecionki. Topolowy fornir we wnęce puszcza oko w stronę meblościanki 😋

Trochę nowego, trochę starego, czyli estetyczna żonglerka, którą bardzo lubimy! W łazience znalazło się miejsce na przeskalowane lastryko i kafelki w odcieniu ciemnej, butelkowej zieleni. Kafelki wspaniale kontrastują ze złotą armaturą marki Omnires, który jakiś czas temu wprowadził do oferty armaturę wykończoną szlifem. Dzięki szlifowanej powierzchni na armaturze nie uwidaczniają się zbyt łatwo odciski palców, co jest istotne, jeśli lubimy porządek, ale nie kochamy sprzątania. 

Kuchnia z konglomeratowym blatem, ciężkim fornirem na frontach (IKEA!) i złotym zlewem wygląda elegancko. A co najważniejsze - jest bardzo, bardzo wygodna.

 

 

 

KAMIENICA W GDYNI;
Lokalizacja: Gdynia, woj. pomorskie;
Projekt wnętrz: Izabella Ściubeł & Urszula Marszałek;
Powierzchnia: 120 m2
Projekt: 2021/2022, realizacja: 2022

        Pomagamy Inwestorom zdjąć strachy z głowy i urzeczywistnić marzenia o dobrym miejscu do życia.

        To piękne marzenia. Czasami o ogniu trzaskającym w palenisku, czasami o miękkości zagłówka, o który oprzemy się z książką, czasami o ciepłej wodzie w wannie z widokiem na las. To marzenia o przestrzeni do śmiechu, do ćwiczeń, do komfortowej pracy, do wytchnienia, do przyjmowania gości i tańców na świeżym powietrzu. Czasami to marzenia o wnętrzach pełnych zieleni. Czasami - o przestrzeni oczyszczonej z wszelkich ozdób. Dla każdego z nas marzenia o domu znaczą coś innego. A my staramy się ze wszystkich sił, żeby te marzenia odkryć i  zrealizować.

       Projektowanie może być zarówno przyjemne, jak i ekscytujące - w końcu to budowane tła dla przyszłego życia! - o ile tylko przebiega w atmosferze spokoju, skupienia i uważności. Projektowanie z nami to proces, który pozwoli Ci na kontrolę budżetu w zgodzie z harmonogramem. Puścimy wodze fantazji, ale bez odrealnienia kosztorysu. Zaufaj nam - Twój dom to Twoje marzenie, a dla nas pole do realizowania pasji, która trwa już ponad 10 lat.

refinat-design-etapy-powstawania-projektu-wnętrz

Projekt funkcjonalny wnętrza - aranżacja

aranżacja

FUNKCJONALNA

View more

Zaczynamy od wywiadu. Sprawdzamy potrzeby przyszłych Lokatorów i szukamy optymalnego układu wnętrza. Wydzielamy pomieszczenia, przesuwamy ściany, gniazda i wod-kany.

Projekt koncepcyjny wnętrza

Koncepcyjny

PROJEKT

View more

Budujemy model 3D i tworzymy wizualizacje. Konkretyzujemy materiały wykończeniowe, meble, dodatki. Wnętrza nabierają kształtów i kolorów.

Projekt wykonawczy wnętrza - dokumentacja techniczna

Wykonawczy

PROJEKT

View more

Czas na przygotowanie kompletu dokumentacji technicznej dla Wykonawców. Rozrysowujemy meble i zabudowy meblowe, detale wykończeniowe - wszystko, co potrzebne, żeby zrealizować projekt i uniknąć pytań na budowie :)