wałek malarski na białym tle

Twoje marzenia o nowym lokum rozbijają się o finanse? Chociaż projektowanie wnętrz kojarzy się z usługą luksusową, podpowiadamy też, jak sprawić, by koszt remontu, wykończenia i umeblowania wnętrza był niższy.

Elegancka, reprezentacyjna podłoga z marmuru carrara w oświetlona słońcem prześwitującym pzez białe, długie firanki.

kiedy nie masz czasu robić researchu, a achiałbyś/aś uniknąć błędów - zwłaszcza tych technicznych i funkcjonalnych. Jakie są kluczowe parametry i najczęstsze błędy? Sprawdźmy!

Elegancka kuchnia z rurą wentylacyjną Problem wentylacji często wypędza spokój z głowy podczas projektowania kuchni. Dlaczego wentylacja bywa problemem, i dlaczego warto rozwiązać ten problem przed wizytą stolarzy lub firmy monterskiej?

Osoba przeglądająca album architektoniczny.

Pewnie zwróciliście uwagę, że projektanci wnętrz czasami oferują opracowanie projektu w oparciu o widoki, a czasami o wizualizacje. Czym różni się 'widok' od 'wizualizacji'? Wyjaśniam na przykładach :) 

Wyspa kuchenna. Jak zaprojektować

Decyzja uwzględnieniu wyspy w kuchni może wywrócić projekt do góry... dnem. Jak sprawić, żeby wyspa kuchenna nie stała się zawalidrogą?

 

Dwie najczęstsze wnętrzarskie bolączki. Co zrobić, kiedy wnętrze woła o pomoc? Jak sprawić, żeby pomieszczenie wydawało się jaśniejsze i przestronniejsze, niż jest w rzeczywistości? 16 recept 

 

Widok na klatkę schdową za przeszkleniem

 

Czy wyobrażasz sobie schody, którym towarzyszy drewniana balustrada? Zapewne tak. Warto jednak pamiętać, że balustrady nie są przypisane wyłącznie do klatek schodowych.

Funkcjonalna kuchnia. Jak dobrze zorganizować szuflady kuchenne?

 

Prawdopodobnie w żadnym pomieszczeniu przestrzeń nie jest tak istotna, jak w kuchni. Każdy centymetr jest na wagę złota. Jeśli kuchnia jest mała, okazuje się, że bezcenne są też milimetry.

Kuchnia opalana drewnem

 

Od ogółu, do szczegółu. Ta uniwersalna zasada ma zastosowanie również w kuchni. Jakie elementy wziąć pod uwagę, żeby nasza kuchnia współgrała z wystrojem reszty domu?

Kuchnia w industrialnym stylu - zdjęcie

 

Zdradzamy, jakie kroki należy podjąć, żeby profesjonalnie zaplanować remont kuchni i żeby realizacja zabudowy kuchennej zakończyła się sukcesem!

Kuchnia w starym stylu. Ilustracja wprowadzająca

 

Funkcja ponad formę, forma ponad funkcję... Kuchnia czysta, kuchnia brudna. Dlaczego obydwie będą OK? Odpowiadamy na podchwytliwe pytanie.

Tablica insiracji, czyli moodboard przedstawiający aranżację kuchni

 Jeśli zastanawiasz się nad zmianą wystroju wnętrza, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, zacznij od... moodboardu! Najlepszego przyjaciela projektanta wnętrz.

 

Serce domu, domowe ognisko, miejsce, gdzie odbywają się najlepsze imprezy. Pole popisu dla projektanta. Gratka dla dobrego stolarza. Obok łazienki – przestrzeń wymagająca szczególnej dbałości podczas planowania i wykonywania. Obojętnie, czy jesteśmy zapalonymi kucharzami, czy garnki zdradzamy dla restauracji, każdy z nas marzy o pięknej i wygodnej kuchni. Jak zabrać się do urzeczywistnienia marzenia?

...czyli jak przygotować się do rozmowy z architektem i krytycznie spojrzeć na to, co jest obecnie modne w świecie projektowania wnętrz.

Kim jest architekt wnętrz? Najprościej mówiąc - osobą wykształconą w kierunku organizacji przestrzeni. Ma za zadanie podzielić i opracować wnętrza (niekoniecznie mieszkalne) w taki sposób, żeby jak najlepiej spełniały wyznaczone funkcje. A także – żeby ich użytkownicy dobrze się w nich czuli.