Trendy na rok 2020. Ilustracja wprowadzająca

Aranżacja wnętrz w 2020 roku, czyli 10 subiektywnych trendów w projektowaniu. Co będzie modne? Co jest ciekawe? Zainspirujmy się!

... czyli o czym myślę, kiedy nie myślę o Mediolanie? Warszawskie targi wnętrz, relacja subiektywna.

 

Pantone notebook w kolorze Living Coral

 

Każdy, kto na poważnie zajmuje się projektowaniem – zarówno graficznym, jak i architektonicznym, prędzej czy później natrafi na Pantone. Dlaczego? Wyjaśnijmy fenomen Instytutu Koloru!

Roślina w doniczce na tle bieli

 

Jak wprowadzić rośliny do aranżacji wnętrz, jeśli mamy talent do suszenia kaktusów? 10 podpowiedzi z życia wziętych dla dobra domowej zieleni ;)

Figura kosmonauty z rewna na zielonej łące

...zwłaszcza te wizualne? Czas rozprawić się z mitem, że projektant już od pierwszego spojrzenia ma pomysł na całe wnętrze. Fakt, byłoby to fantastyczne. Projektanci tryskaliby pomysłami jak rzymskie fontanny, a Inwestorzy otrzymywaliby gotowy projekt w mgnieniu oka. Szast prast - i volia! Niestety, takie olśnienie zdarza się raz na milion.

Skara Brae. Widok na uliczki pomiędzy domami.

 Odejdźmy na chwilę od niuansów współczesnej architektury, i poszukajmy inspiracji poza Pinterestem. Obiecującym źródłem natchnienia wydają się Pompeje Północy, czyli osada... Skara Brae. Zarówno miłośnicy historii, jak i architektury, nie będą zawiedzeni!

 Białe drzwi na tle białej ściany. Wnętrzarskie trendy na rok 2019 pod znakiem zapytania
Projektowanie wnętrz. Co będzie modne w roku 2019? Subiektywny przegląd 10-ciu obiecujących trendów wnętrzarskich na rok 2019.

 

Architekt, konstruktor i projektant wnętrz, czyli dream team projektanta. Kilka słów o tym, dlaczego owoc pracy zespołu będzie bardziej soczysty, niż dzieło solisty.

Meble IKEA. Katalog 2019. Ilustracja z sfą

 

Nie jest wyczekiwany. Nie pamiętam, że „to już”. Nie przeglądam – dotarł, czy nie? A jednak zawsze kiedy widzę nowy katalog IKEI na kuchennym stole, uśmiecham się od ucha do ucha :)

Fotografia kuchni z miedzianymi frontami

 

Kuchnia przemysłowa udomowiona!, można zawołać. Rozwiązanie rodem z zaplecza restauracyjnego (lub obozowej stołówki) coraz śmielej wprowadza się pod nasze dachy. Metal w kuchni to trend dla odważnych i lubiących eksperymenty. Ale - czy metalowa zabudowa koniecznie musi być zimna i chłodna?

Warsaw Home Expo 2017

- Na początku października odbyły się największe polskie targi poświęcone wnętrzom. Co zwróciło naszą uwagę? Krótka relacja.

- spór o wartość obrazu. W dobie Internetu mało kto zarzuci kłam stwierdzeniu, że obraz wart jest tysiąca słów. Jednak…